İade İptal Teslim Şartları

İade Koşulları


Sanal Mağaza İade & Değişim Koşulları
 

Aşağıdaki koşullar yalnızca altintuglu.com Sanal Mağaza için geçerlidir:
 

Sanal Mağaza'dan satın aldığınız mücevherinizi mesafeli satış sözleşmesi gereği teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade ederek ödediğiniz tutarın tamamını geri alabilirsiniz.

Bu hakkın kullanılabilmesi için, cayma kararının altintuglu.com’a 14 günlük bu süre zarfında bildirilmesi gerekmektedir.

Bildirim için iletişim formu’nu kullanabilirsiniz.

altintuglu.com’dan onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır.

Tüketicinin çok özel istek ve talepleri uyarınca üretilen, maden ayar ve renginde veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mücevherlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.

ALICI’nın isteğiyle, internet sitesinde sunulan maden renginden farklı bir renkte kişiye özel olarak üretim yapıldığında ya da internet sitesinde sunulan yüzük ölçüsü aralığı, kolye ve bileklik boyu dışında verilen özel siparişlerde, içine yazı yazılan evlilik alyanslarında, ya da sipariş verilen ürünün ALICI’ya tesliminden sonra, ALICI’nın isteği doğrultusunda yapılan yüzük ölçüsü, kolye, bileklik boyu ve modelindeki değişiklikler gibi işlemler yapıldığında, müşterinin özel istekleri doğrultusunda özel olarak üretimi yapılan bu mallar cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamına girer. 

İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, mücevher, fatura, irsaliye, sertifika ve varsa hediye ürünlerle birlikte eksiksiz olarak, size bildireceğimiz adrese gönderilmesi gerekmektedir. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV’si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez.

Online alışveriş işlemlerinde "Mesafeli Satış Sözleşmesi" gereği alıcının 14 gün içerisinde cayma hakkı bulunmaktadır. Fakat iade edilmek istenen ürün  “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 9’daki “Cayma Hakkı” ve Madde 15’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır.

Alyans, sarrafiye ve bilezik kategorilerinde yer alan tüm ürünlerde iade yada değişim yapılmamaktadır.

Değişim yapılacak olan ürünün bedeli değiştirilmesi talep edilen ürün bedelinin altında olmamalıdır.

Ürününüz pırlanta ise pırlanta ürün grubu ile altın ise altın ürün grubu ile değiştirebilirsiniz.

İade veya değişim sürecindeki kargo masrafı ve gönderinin sorumluluğu müşteriye aittir.

Şirketiniz adına düzenlenen faturalarda, iade işleminin gerçekleşmesi için, mücevheri, şirketinizin düzenleyeceği iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası şirketiniz adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Paketin belirtilen iade adresine gelişi sırasındaki sorumluluk tüketiciye aittir.

altintuglu.com’u kullandığınızda, yukarıdaki hüküm ve koşulları okumuş, anlamış ve kabul etmiş olmaktasınız.

İadenin ulaşmasının ardından ürünlerin bedeli 14 gün içinde, sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse banka hesabına iade edilir.

Alyanslarımız sipariş vermeniz durumunda sizin için özel olarak üretilmektedir. Özel üretim siparişleri 4 ile 6 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir.

Seçilen yüzük ölçüsü ve özel üretimden kaynaklı nedenlerle ürün gramı sitede belirtilen gramdan eksiklik veya fazlalık gösterebilmektedir. Yüzük içerisine yazı ve tarih yazdırabilirsiniz. Alyanslar kişiye özel olarak üretildiğinden dolayı iade ve değişimi yapılamamaktadır.


Sanal mağazadan satın almış olduğunuz mücevheri yukarıdaki koşullara uygun olması durumunda mağazalarımızdan da değiştirebilirsiniz.

 

Mağazalarımızdaki İade & Değişim Koşulları
 

Aşağıdaki koşullar yalnızca Orhan Altıntuğlu Mağazaları için geçerlidir:
 

Mağazalarımızdaki tüm iade ve değişim prosedürümüz  6502 Tüketicinin korunması hakkındaki kanun incelenerek hazırlanmış, müşterilerimizin bu çerçevede sahip olduğu tüm haklar titizlikle gözetilmiştir. Mağazalarımızdan alınan tüm ürünler kullanılmadığı tespit edildiği durumda satılan tarihten itibaren 14 gün içerisinde aşağıda yazılı koşullar çerçevesinde değiştirilebilir.

Kayıpsız değişim hakkından faydalanmak için yapmanız gereken ilk adım; satın alma aşamasında size verilen tüm belgelerle birlikte, 14 gün içerisinde herhangi bir Orhan Altıntuğlu Mağazasına uğrayarak Mücevher Danışmanlarımıza mücevherinizin değişime müsait olup olmadığını kontrol ettirmektir.

   

14 gün sonrasında ise; iki katı değerinde istediğiniz bir mücevher ile değişim avantajından faydalanabilirsiniz. Bu durumda ilk aldığınız mücevherde herhangi bir kullanım bedeli düşülmez.

Satın almış olduğunuz mücevheriniz ömür boyu bakım garantisi altındadır. Altı ayda bir kez ücretsiz bakım fırsatı sadece Altıntuğlu misafirlerine özel bir uygulamadır.

Markası ne olursa olsun kullanmadığınız takılarınızı en iyi fiyata Orhan Altıntuğlu mücevherleri ile

değişim yapabilirsiniz.

Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler ( altın, gümüş vb.)  kategorisinde yer alan tüm ürünlerimizin yasa çerçevesinde kayıpsız para iadesi kapsamı dışında olduğunu bilmenizi isteriz.

Misafirlerimizin isteğiyle kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ( yüzük ölçü yapımı, kolye ve bilekliklerde ebat değişikliği, yüzük içine yazı yazma, farklı özel üretim vb ) ürünlerin değiştirme ve iade kapsamı dışında olduğunu bilmenizi isteriz.

Mücevheriniz iade için uygun koşullara sahip ise, ödemiş olduğunuz tutarın %50’lik kısmı misafirlerimize sunulmaktadır

Sertifikası kaybolmuş mücevherlerde işlem yapmamız ne yazık ki mümkün değildir. Tüm işlemler mücevher sertifikası ile birlikte yapılmaktadır. Bu sebeple aldığınız mücevherin sertifikasını dikkatle muhafaza etmenizi rica ederiz.  

altintuglu.com’u kullandığınızda, yukarıdaki hüküm ve koşulları okumuş, anlamış ve kabul etmiş olmaktasınız.

 

Test

Form Gönderimi

Tamam